Start / Aktualności / 18. sierpnia – spotkanie z fotografią podróżniczą Jacka Boneckiego i Krzysztofa Muskalskiego !
18. sierpnia – spotkanie z fotografią podróżniczą Jacka Boneckiego i Krzysztofa Muskalskiego !

18. sierpnia – spotkanie z fotografią podróżniczą Jacka Boneckiego i Krzysztofa Muskalskiego !

Dopiero co spotkaliśmy się z Wojciechem Prażmowskim, a już na następny wtorek szykujemy kolejną niespodziankę, a właściwie to nawet dwie 🙂
18. sierpnia o godz. 19.00 w  częstochowskim Odwachu (Al. NMP 45a), w cyklu fotograficznych wtorków, w ramach miejskiej akcji „Aleje – tu się dzieje”,  spotkamy się z Jackiem Boneckim z Gdańska i częstochowianinem Krzysztofem Muskalskim. Będziemy oglądać Ich fotografie z podróży i rozmawiać o nich.

Organizatorem spotkań jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy oraz  nasza Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu.

Nasze wieczorne spotkania fotograficzne, odbywają się we wtorki, zamiennie ze spotkaniami filmowymi. Potrwają do otwarcia wystawy 10. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. To właśnie jubileuszowa edycja konkursu jest pretekstem do zorganizowania wtorkowych spotkań.

Wstęp na każde spotkanie jest bezpłatny.

Zapraszamy serdecznie

Zapowiada się bardzo ciekawie 🙂

 

JACEK BONECKI. urodzony w 1969 r., fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny, dziennikarz. Ma na swoim koncie nie tylko kilkaset produkcji telewizyjnych, ale także wiele wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Wykładał w wielu szkołach fotograficznych w Polsce. Prowadzi warsztaty fotograficzne, w tym warsztaty z fotografii ekstremalnej, które cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników. Realizując swoją pasję podróżowania, odwiedził ponad siedemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Wspomnienia z podróży umieścił w książkach: „Fotograf w podróży”, „Przystanek Dakar – rajd okiem fotografa” a ostatnio udowodnił, że nie boi się trudnych i kontrowersyjnych tematów, wydając książkę „Jak fotografować smartfonem”. Jest autorem wielu tekstów i felietonów, w tym cyklicznego felietonu, który ukazuje się już ponad dwa lata w Digital Camera Polska. W fotografii oraz w filmie jest zarówno teoretykiem jak i praktykiem, posiadając wykształcenie kierunkowe. Wyróżnia się poważnym zapleczem merytorycznym. Własne tezy z pogranicza fotografii potrafi obronić suchymi faktami. Jest autorem wielu kontrowersyjnych tez, które z biegiem czasu stają się rzeczywistością.

fot. Jacek Bonecki

 

 

 

KRZYSZTOF MUSKALSKI – częstochowski lekarz okulista. Obok okulistyki jego pasją są podróże oraz fotografia artystyczna. Jest członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP oraz Związku Polskich  Artystów Fotografików. W ramach swoich podróży odwiedził wiele Zakątków Polski, Europy, Ameryki, Afryki, Azji, Australii i Oceanii. Swoje wyprawy opisuje w licznych artykułach, spotkaniach, audycjach radiowych  i telewizyjnych. Swoje race prezentował na kilkudziesięciu

autorskich i zbiorowych wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą oraz autorski album fotografii „Czas Podróży”. Prowadzi Autorską Galerię Fotografii w Częstochowie oraz jest gospodarzem Cyklu prezentującego autorów fotografii podróżniczej „Obrazki z podróży” w częstochowskim Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Salonów Fotografii Artystycznej  Lekarzy „PhotoArtMedica” w Częstochowie.

fot. Krzysztof Muskalski

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry