Start / Aktualności / 8. września – spotkanie z Fotografią Wojenną Krzysztofa Millera !
8. września – spotkanie z Fotografią Wojenną Krzysztofa Millera !

8. września – spotkanie z Fotografią Wojenną Krzysztofa Millera !

Wtorek 8. września nie będzie obojętny dla miłośników fotografii!
O godz. 19.00 w  częstochowskim Odwachu (Al. NMP 45a), w cyklu fotograficznych wtorków, w ramach miejskiej akcji „Aleje – tu się dzieje”,  spotkamy się z Krzysztofem Millerem z Warszawy. Z zapartym tchem (tak, jesteśmy pewni, że tak będzie) będziemy oglądać Jego fotografie wojenne i rozmawiać o nich.

Organizatorem spotkań jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy oraz  Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu (www.festiwalsztukifotoreportazu.org).

Nasze wieczorne spotkania fotograficzne, odbywają się we wtorki, zamiennie ze spotkaniami filmowymi. Potrwają do otwarcia wystawy 10. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. To właśnie jubileuszowa edycja konkursu jest pretekstem do zorganizowania wtorkowych spotkań.

Wstęp na każde spotkanie jest bezpłatny.

Zapraszamy serdecznie

Krzysztof Miller ur. w 1962 roku. Szesnastokrotny mistrz Polski w skokach do wody z trampoliny i wieży. Od 1989 roku fotoreporter Gazety Wyborczej. Fotografował wojny i przemiany w różnych zakątkach świata. Od Czeczenii po Afganistan. Rozpad Związku Radzieckiego i powstawanie nowych państw po rozpadzie Jugosławii. Skutki wojen w Afryce Centralnej / Rwandzie, Burundii, Kongu, Ugandzie/.
Był jurorem World Press Photo w 2000 roku.
W 2013 opublikował książkę 13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego – choć tak naprawdę fotografował na podczas znacznie większej ilości działań wojennych.

Biografia krótka, bo nasz Gość jest bardzo skromny 🙂

Fot. Krzysztof Miller

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry