Start / Aktualności / GRAND PRESS PHOTO 2013 – Wystawa fotografii prasowej
GRAND PRESS PHOTO 2013 – Wystawa fotografii prasowej

GRAND PRESS PHOTO 2013 – Wystawa fotografii prasowej

GPP 2013 Częstochowa - plakat internet

 

Wystawa Grand Press Photo w Częstochowie

 

176 najlepszych zdjęć prasowych minionego roku będzie można oglądać od 8 do 22 listopada 2013 roku, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę , na parkingu podziemnym domu handlowego Schott w Częstochowie – już po raz szósty

 

Oficjalne otwarcie częstochowskiej wystawy nastąpi 8 listopada o godz. 18.00, w Klubie Stacherczak, zapewne przy komplecie publiczności, jak w poprzednich latach. Gościem specjalnym wernisażu będzie laureat tegorocznej nagrody Grand Press Photo, Fotoreporter Michał Legierski. Spotkanie z autorem Zdjęcia Roku odbędzie się po wernisażu, ok. godz. 19.00.

Równocześnie 13 listopada 2013 o godz. 18.00, jako impreza towarzysząca Wystawie, w Klubie Stacherczak będzie miał miejsce interesujący dla wszystkich fotografujących i fotografowanych wykład Wiktora Sobolewskiego  z Nikon Polska „FOTOPRAWO” Twoje Zdjęcie? Twoje Prawo! O prawie autorskim dla Fotografów.

 

Na wystawie pokonkursowej można zobaczyć wszystkie finałowe zdjęcia: 60 fotografii pojedynczych i 16 fotoreportaży, które zostały wybrane przez jury spośród ponad 4,8 tys. nadesłanych. Prezentowane są również zdjęcia Samuela Arandy, zwycięzcy World Press Photo 2012, który w tym roku przewodniczył jury Grand Press Photo. Tegoroczną edycję konkursu wygrało zdjęcie Michała Legierskiego (Agencja Fotograficzna Edytor) zrobione podczas pożaru kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach. Zdjęcie wykonano 14 stycznia 2013 i przedstawia mężczyznę, który wynosi krzyż z płonącego kościoła. Nagrodę Nikona – mecenasa konkursu zdobył Krzysztof Wierzbowski (Forum Polska Agencja Fotografów) za zdjęcie pokazujące montaż konstrukcji stalowej najwyższego apartamentowca w Europie zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda. Kategorię Fotokasty wygrał materiał Piotra Małeckiego (dla „Polityki”) pt. „Jodie” pokazujący Warszawę oczami obcokrajowca.

 

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku miesięcznik „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

 

Przyjaciel wystawy: Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu

Patroni miejsca wystawy w Częstochowie: Urząd Miasta Częstochowa, Mokate,

Partnerzy wspierający wystawę miejską: Klub Stacherczak, Sonex, Astoria,

 

Mecenasem Grand Press Photo 2013 jest Nikon Polska. Sponsorami konkursu i wystawy są Grupa Allegro i Orlen. Partnerem wystawy jest Drukarnia Andrus. Patronami medialnymi są redakcje: TVP Kultura, Tok FM, „Foto”, Gazeta.pl, Fotopolis.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry