Start / Fotomaraton “Trochę historii” / FOTOMARATON “Co to właściwie jest?

FOTOMARATON “Co to właściwie jest?

Co dokładnie ukryte jest pod pojęciem „Fotomaraton”?

 

„Fotomaraton” jest Konkursem, mającym na celu propagowanie sztuki fotoreportażu. Formuła imprezy zachęca do znajdowania „magicznych” miejsc i odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych.

 

Fotomaraton jest imprezą o 2 dniowym przebiegu. Pierwszy dzień przeznaczony jest na realizację zdjęć, natomiast drugi na rozstrzygnięcie Konkursu podczas Wielkiego Finału. Fotomaraton podporządkowany jest głównemu tematowi, stanowiącemu jednocześnie motto danej edycji Fotomaratonu, a 10 motywów (podtematów) bezpośrednio podlegających głównemu tematowi pozwoli wykonać poprawną serię 10 zdjęć, która weźmie udział w wyścigu po nagrody.

 

Realizacja zadań opiera się na samodzielnej interpretacji, wyobraźni i kreatywności a także właściwym momencie, spontaniczność i wykorzystaniu technologii.

 

Czekamy już w napięciu, na Wasze fotograficzne niespodzianki i liczymy, że będą udane i  twórcze!

 

Cytując Joanna Wolfganga Goethe:

 

“Nie tylko sztuka i wiedza, ale także cierpliwość musi być częścią dzieła” ,

 

chcemy zaapelować tym samym o wytrzymałość, Waszą obecność z nami i wiele dobrej zabawy z aparatem w ręku. Pokażcie nam Waszą cierpliwość, a w dniu Wielkiego Finału Konkursu mnóstwo indywidualnych i fascynujących serii!

 

Oczywiście jest dla nas ważne, aby odpowiednio docenić Wasze wyniki pracy. W tym celu wspierać nas będzie specjalnie powołana Kapituła Konkursu wraz  z panelem ekspertów mających szczególne doświadczenie w fotografii. To właśnie profesjonalne Jury, podczas publicznych obrad, doprowadzi do wyłonienia zwycięzców, dla których przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

 

Wszystkie wyniki nagrodzonych prac konkursowych zostaną opublikowane podczas Wielkiego Finału i na stronie Organizatora. Planowana jest również wystawa pokonkursowa w przestrzeni publicznej miasta Częstochowy.

 

PRZEBIEG „.. to jak to idzie?” – czytaj tutaj.

Przewiń do góry