Start / Fotomaraton 2016 – Przebieg “… to jak to idzie”

Fotomaraton 2016 – Przebieg “… to jak to idzie”

II OTWARTE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W FOTOGRAFOWANIU „FOTOMARATON 2016″

Przebieg „… to jak to idzie?” –reguły Konkursu

 

Konkurs FOTOMARATON 2016 podlega jednemu głównemu tematowi stanowiącemu motto , któremu podporządkowany jest cały konkurs i który  pomoże Wam stworzyć poprawne zestaw 8 zdjęć (oczywiście wybrane z pośród wielu zrobionych podczas pierwszego etapu Konkursu, które wystartuje w wyścigu po nagrody. Obowiązkowe zdjęcia należy wykonać w określonym 8- godzinnym przedziale czasowym, w pierwszym dniu Konkursu. 

Spotykamy się Wszyscy w punkcie startowym, który zostanie ulokowany w centralnej części miasta na placu dr Biegańskiego i będzie łatwo osiągalny przez wszystkie środki komunikacji miejskiej.  

Na linii startu przekażemy wszystkim zarejestrowanym Uczestnikom numery startowe i wyposażymy w pakiet startowy składający się z planu miasta i połączeń komunikacyjnych. 

Temat konkursu FOTOMARATON 2016 zostanie ogłoszony na linii  startu po dokonaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją Uczestników. Po ogłoszeniu tematu i wystrzale pistoletu startowego pozostaje obowiązkowe sfotografowanie tablicy startowej. 

Uczestnicy Konkursu będą mieli 8 godzin na zrobienie zdjęć na zadany temat i wybranie spośród 8-zdjęciowego zestawu, ich zdaniem najlepszego i najlepiej oddającego temat „Fotomaratonu”..

 W punkcie końcowym „Pubie Sportowym Stacherczak” (al. Kościuszki 1, podziemia DH Schott, położonym niedaleko od punktu startu) zakończymy o godz. 18.00 pierwszy etap konkursu FOTOMARATON 2016. Każdy z Uczestników obowiązkowo sfotografuje tablicę końcową META, którą zakończymy realizację zdjęć. Przez resztę tego wieczora i ranek następnego dnia uczestnicy będą mieli czas aby przejrzeć zdjęcia i wybrać to najlepsze (zgodne z tematem i zrobione pomiędzy fotografią tablicy startu, a fotografią mety, bez obróbki, poza postawową, jak w ciemni), które wystartują w Finale. Następnego dnia w godzinach 10.00-1.,00, w miejscu Mety, Pubie Sportowym Stacherczak odbędzie się odbiór i przeniesienie wyników Waszej pracy na nośniki pamięci Organizatora.

Następnie pozostanie już tylko wybranie przez Jurorów na zamkniętej części obrad Finalistów Konkursu i następnie sam Wielki Finał w ok. godz. 18.00, podczas którego Uczestnicy i Publiczność będą mogli przyglądać się interaktywnym, publicznym obradom Jury, mających charakter warsztatów fotograficznych, a zmierzającym do wyłonienia zwycięzców.. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Mistrzowi Częstochowy oraz pierwszemu i drugiemu V-ce Mistrzowi. 

Na zakończenie przewidujemy spotkanie z Jurorami i krótką prezentację Ich dokonań.

Wszystkie adresy i informacje o miejscach spotkań Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej na wskazany podczas rejestracji adres, dodatkowo zostaną one opublikowane na stronie Organizatora i będą dostępne w dniu startu.

 Uczestnictwo w Konkursie otwarte jest dla wszystkich osób (oczywiście nie stawiamy granic i liczymy na wszystkich, nawet z najodleglejszych zakątków Polski…), które posiadają aparat cyfrowy zawierający nośnik pamięci w postaci karty pamięci i chcą wziąć udział w wyzwaniu. Czekamy  również na tych, którzy chcą poznawać, być może, nie odkryte dotąd miejsca w Częstochowie lub najprościej poznać miłych ludzi jak też spędzić wyjątkowy weekend. Oczywiście konkurs otwarty jest też dla „łowców nagród”.

 Polecamy również aktywne łączenie swojego uczestnictwa z przyjaciółmi, którzy będą towarzyszyć Wam w podróży po mieście, dodatkowo pomagając szukać inspiracji, lub obserwując tylko pot ściekający z Twojego czoła … pod warunkiem, że pogoda nie zafunduje nam szaleńczej gry o przetrwanie. I w tym miejscu ważna informacja związana z pogodą. Konkurs FOTOMARATON 2016  odbędzie się w każdych warunkach pogodowych, a my dołożymy wszelkich starań  – oprócz naszej organizacji – aby te dni były jednymi z ciekawszych w roku.

 Dla Uczestników spoza Częstochowy poza przygotowanymi pakietami startowymi w postaci planu miasta i połączeń komunikacji miejskiej, przygotujemy listę możliwości noclegu, dla najbardziej wybrednych, jak też lubiących przygody i tanie podróżowanie.

Przewiń do góry