Start / Fotosprint 2017 – Przebieg “… to jak to idzie?”

Fotosprint 2017 – Przebieg “… to jak to idzie?”

OTWARTE MISTRZOSTWA JURY W FOTOGRAFOWANIU „FOTOSPRINT 2017”

Przebieg „… to jak to idzie?” –reguły Konkursu

Konkurs FOTOSPRINT 2017 podlega jednemu głównemu tematowi stanowiącemu motto , któremu podporządkowany jest cały konkurs i który  pomoże Wam stworzyć poprawne dwa zdjęcia, po jednym w każdej partnerskiej Gminie : Olsztyn i Janów (oczywiście wybrane z pośród wielu zrobionych podczas pierwszego etapu Konkursu, które wystartuje w wyścigu po nagrody. Obowiązkowe zdjęcie należy wykonać w określonym 5- godzinnym przedziale czasowym, pomiędzy godzinami 10.00 a 15.00 dnia Konkursowego.
Spotykamy się Wszyscy w punkcie startowym, który zostanie ulokowany na Olsztyńskim rynku (Pl. Marszałka J. Piłsudskiego), obok ruin średniowiecznego Zamku i będzie łatwo osiągalny przez środki komunikacji autobusowej z Częstochowy. Alternatywnie, w przypadku niepogody rejestracja i start nastąpią w budynku Urzędu Gminy w Olsztynie Jurajskim przy tymże Rynku (Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 10).

Na linii startu przekażemy wszystkim zarejestrowanym Uczestnikom numery startowe i wyposażymy w pakiet startowy.

Temat konkursu OTWARTE MISTRZOSTWA JURY W FOTOGRAFOWANIU „FOTOSPRINT 2017”zostanie ogłoszony na linii  startu po dokonaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją Uczestników, 21. października 2017, o godz. 10.00. Po ogłoszeniu tematu i wystrzale pistoletu startowego pozostaje obowiązkowe sfotografowanie tablicy startowej.

Uczestnicy Konkursu będą mieli 5 godzin na zrobienie zdjęć na zadany temat i wybranie spośród nich jednego lub dwóch (po jednym w każdej gminie), ich zdaniem najlepszych i najlepiej oddających temat „Fotosprintu”.
W połowie czasu przebiegu Konkursu zapewniamy Zawodnikom bezpłatny transport z Rynku w Olsztynie na Rynek sąsiedniej Gminy Mstów.

Meta Fotosprintu znajdować się będzie na Rynku w Mstowie,  w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury (Plac Mickiewicza 17) o godz. 16.00. Przyjmowanie prac na nośniki organizatora będzie możliwe za raz po sfotografowaniu tablicy mety w tym samym miejscu (ewentualnie e-mailem na adres foto@fotosprint.org lub poprzez fizyczne zgrywanie zdjęć). Wielki Finał odbędzie się w  miejscu Mety w godzinach wieczornych, ok. godz. 17.00.  W Jury zasiądą sławy fotografii a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Uczestnicy i publiczność będą mogli przyglądać się pogrupowanym losowo zdjęciom i w formie publicznemu głosowaniu Jurorów prowadzącemu do wyboru finalistów każdej z grup eliminacyjnych, a następnie w kolejnych turach pucharowych (1/16,1/8, ¼, ½, finał) doprowadzić do interaktywnego wyboru trójki zwycięzców. Wybory zwycięskich zdjęć w formie sportowej, pucharowej rywalizacji będą miały charakter warsztatów fotograficznych, pod kierunkiem Kapituły składającej się z uznanych w Polsce i na świecie Twórców. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i medali oraz ogłoszenie MISTRZA JURY W FOTOGRAFOWANIU 2017, I-ego V-ce Mistrza i II-ego V-ce Mistrza.

Po zakończeniu części konkursowej przewidziane jest spotkanie z członkami Kapituły i prezentacja ich prac.

 

Wszystkie adresy i informacje o miejscach spotkań Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej na wskazany podczas rejestracji adres, dodatkowo zostaną one opublikowane na stronie Organizatora i będą dostępne w dniu startu.

Uczestnictwo w Konkursie otwarte jest dla wszystkich osób (oczywiście nie stawiamy granic i liczymy na wszystkich, nawet z najodleglejszych zakątków Polski…), które posiadają aparat cyfrowy zawierający nośnik pamięci w postaci karty pamięci i chcą wziąć udział w wyzwaniu. Czekamy  również na tych, którzy chcą poznawać, być może, nie odkryte dotąd miejsca na Jurze, w Województwie Śląskim lub najprościej poznać miłych ludzi i spędzić z nimi wyjątkową sobotę. Oczywiście konkurs otwarty jest też dla „łowców nagród”.

Polecamy również aktywne łączenie swojego uczestnictwa z przyjaciółmi, którzy będą towarzyszyć Wam w podróży po pięknych jurajskich okolicach, dodatkowo pomagając szukać inspiracji, lub obserwując tylko pot ściekający z Twojego czoła … pod warunkiem, że pogoda nie zafunduje nam szaleńczej gry o przetrwanie. I w tym miejscu ważna informacja związana z pogodą. Konkurs FOTOSPRINT 2017  odbędzie się w każdych warunkach pogodowych, a my dołożymy wszelkich starań  – oprócz naszej organizacji – aby ten dzień był jednym z ciekawszych w roku.

Dla Uczestników spoza Częstochowy, Olsztyna czy Mstowa poza przygotowanymi pakietami startowymi, przygotujemy listę możliwości noclegu, dla najbardziej wybrednych, jak też lubiących przygody i tanie podróżowanie.

Przewiń do góry