Start / Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

I OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W FOTOGRAFOWANIU. FOTOSPRINT 2016”

Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

Nowy projekt naszej Fundacji „I Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Fotografowaniu „FOTOSPRINT 2016” odbędą się w Katowicach, Częstochowie i na terenie całego Województwa Śląskiego”.
Rozpoczynamy 8
. października o godzinie 9:00 na w Katowicach, w siedzibie Śląskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików, ul. Św. Jana 10 IIp.. Jest to miejsce położone centralnie, łatwo dostępne, w centrum Katowic. Będą tam, na Was oczekiwać Organizatorzy, którzy potwierdzą Waszą wcześniejszą rejestrację wydając numer startowy.
Opcjonalnie: W przypadku odpowiedniej ilości chętnych przewidujemy alternatywny start 8 października godz. 10.00 w Częstochowie, w siedzibie Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” ul. Dąbrowskiego 1 Ip. (w pobliżu Placu Biegańskiego)

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto do dnia poprzedzającego dzień startu Konkursu do godz. 20.00 zarejestruje się na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie Organizatora oraz wniesie opłatę rejestracyjną. Decyzją Organizatora dopuszcza się rejestrację i wniesienie opłaty rejestracyjnej w dniu imprezy, w uzasadnionych przypadkach.

Po zakończonej rejestracji Uczestników konkursu FOTOSPRINT 2016 i dopełnieniu wszystkich formalności oraz wydaniu numerów startowych, o godzinie 10:00 zostanie ogłoszony temat konkursu „FOTOSPRINT 2016”  umożliwiające wykonanie poprawnych zdjęć do wyboru tego jednego najlepszego, które powalczy o nagrody.
Równocześnie zostanie wystawiona tablica startowa, celem jej sfotografowania, jako kontrolnego zdjęcia nr 1.
Miejscem wykonywania zdjęć podczas tego pierwszego etapu jest teren całego Województwa Śląskiego, a czas trwania tego etapu to 24 godziny – do godz. 10.00 9.października 2016.

Drugi etap konkursu rozpocznie się 9. października. 2016 w Częstochowie, gdzie w godzinach 10.00-12.00 w „Pubie Sportowym Stacherczak” (położonym w centrum Częstochowy, w podziemiach DH Schott, przy Al. Kościuszki 1), będzie można wybrać najlepsze zdjęcie i po weryfikacji zdjęcia tablic startu i czasu zrobienia tego zdjęcia, przenieść na nośniki organizatora.  Alternatywnie można będzie te zdjęcia przesłać e-mailem na adres foto@fotosprint.org  podając w tytule e-mail swój nr startowy i Fotosprint 2016. W międzyczasie Jury przeprowadzi losowanie grup eliminacyjnych i ok. godz. 17.00 nastąpi WIELKI FINAŁ KONKURSU, który podczas publicznych obrad JURY, doprowadzi to wyłonienia Zwycięzców. Ocena prac będzie miała charakter turniejowy i będzie polegała na eliminowaniu słabszych prac przy zachowaniu anonimowości autorów i poprzez mymóg publicznego krótkiego uzasadniania decyzji Jury będzie formą warsztatów fotograficznych doprowadzających do wyboru trójki autorów najlepszych prac, którzy zgarną medale, nagrody i uzyskają tytuły Mistrza Województwa Śląskiego oraz pierwszego i drugiego V-ce Mistrza Województwa Śląskiego.

 

Na zakończenie, w miarę wolnego czasu, przewidziane jest spotkanie z członkami Jury i krótka prezentacja Ich twórczości.

 

Nie czekaj, już dziś dołącz do Nas!

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry