Start / Przebieg „… to jak to idzie?”

Przebieg „… to jak to idzie?”

I OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W FOTOGRAFOWANIU „FOTOSPRINT 2016”

Przebieg „… to jak to idzie?” –reguły Konkursu

 

Konkurs FOTOSPRINT 2016 podlega jednemu głównemu tematowi stanowiącemu motto , któremu podporządkowany jest cały konkurs i który  pomoże Wam stworzyć poprawne jedno zdjęcie (oczywiście wybrane z pośród wielu zrobionych podczas pierwszego etapu Konkursu, które wystartuje w wyścigu po nagrody. Obowiązkowe zdjęcie należy wykonać w określonym 24- godzinnym przedziale czasowym, pomiędzy godziną 10.00 pierwszego dnia Konkursu, a 10.00 drugiego dnia Konkursu. 

Spotykamy się Wszyscy w punkcie startowym, który zostanie ulokowany w Katowicach, w centralnej części miasta, w siedzibie Śląskiego Oddziału ZPAF, przy ul. Św. Jana 10, na II piętrze i będzie łatwo osiągalny przez wszystkie środki komunikacji miejskiej.
Opcjonalnie: W przypadku odpowiedniej ilości chętnych przewidujemy alternatywne miejsce startu 8. października godz. 10.00 w Częstochowie, w siedzibie Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” ul. Dąbrowskiego 1 Ip. (w pobliżu Placu Biegańskiego)

Na linii startu przekażemy wszystkim zarejestrowanym Uczestnikom numery startowe i wyposażymy w pakiet startowy. 

Temat konkursu I OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W FOTOGRAFOWANIU „FOTOSPRINT 2016”zostanie ogłoszony na linii  startu po dokonaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją Uczestników, 8 października 2016, o godz. 10.00. Po ogłoszeniu tematu i wystrzale pistoletu startowego pozostaje obowiązkowe sfotografowanie tablicy startowej. 

Uczestnicy Konkursu będą mieli 24 godziny na zrobienie zdjęć na zadany temat i wybranie spośród nich jednego, ich zdaniem najlepszego i najlepiej oddającego temat „Fotosprintu”.
Drugiego dnia Mistrzostw, 9. października 2016 pomiędzy godziną 10.00 – 12.00 spotykamy się w Częstochowie, punkcie końcowym i miejscu Wielkiego Finału zarazem,  „Pubie Sportowym Stacherczak” (al. Kościuszki 1, podziemia DH Schott, położonym w centrum miasta) zakończymy tym samym pierwszy etap konkursu FOTOSPRINT 2016. W tym miejscu uczestnicy będą mieli chwilę aby przejrzeć zdjęcia i wybrać to najlepsze (zgodne z tematem i zrobione pomiędzy fotografią tablicy startu, a godz. 10.00 drugiego dnia Konkursu, bez obróbki, poza podstawową, jak w ciemni), które wystartuje w Finale. W tym też czasie odbędzie się odbiór i przeniesienie wyników Waszej pracy na nośniki pamięci Organizatora.
Uwaga nowość! Ze względów logistycznych dopuszczamy przesłanie wybranego zdjęcia wraz ze zdjęciem tablicy startu,  w tym czasie (9. października 2016, pomiędzy godz 10.00 a 12.00) e-mailem na adres foto@fotosprint.org.
Wtedy w miejscu Wielkiego Finału można pojawić się dopiero ok. godz. 16.00-17.00, kiedy rozpocznie się Wielki Otwarty Finał.

Następnie pozostanie już tylko losowy wybór grup finalistów w obecności Jury i sam Wielki Finał  ok. godz. 17.00, podczas którego Uczestnicy i Publiczność będą mogli przyglądać się interaktywnym, publicznym obradom Jury, mających charakter warsztatów fotograficznych, a zmierzającym do wyłonienia zwycięzców w formie turniejowej. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Mistrzowi Województwa Śląskiego oraz pierwszemu i drugiemu V-ce Mistrzowi. 

Na zakończenie przewidujemy spotkanie z Jurorami i krótką prezentację Ich dokonań.

Wszystkie adresy i informacje o miejscach spotkań Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej na wskazany podczas rejestracji adres, dodatkowo zostaną one opublikowane na stronie Organizatora i będą dostępne w dniu startu.

 Uczestnictwo w Konkursie otwarte jest dla wszystkich osób (oczywiście nie stawiamy granic i liczymy na wszystkich, nawet z najodleglejszych zakątków Polski…), które posiadają aparat cyfrowy zawierający nośnik pamięci w postaci karty pamięci i chcą wziąć udział w wyzwaniu. Czekamy  również na tych, którzy chcą poznawać, być może, nie odkryte dotąd miejsca w Województwa Śląskiego lub najprościej poznać miłych ludzi jak też spędzić wyjątkowy weekend. Oczywiście konkurs otwarty jest też dla „łowców nagród”.

 Polecamy również aktywne łączenie swojego uczestnictwa z przyjaciółmi, którzy będą towarzyszyć Wam w podróży po Województwie, dodatkowo pomagając szukać inspiracji, lub obserwując tylko pot ściekający z Twojego czoła … pod warunkiem, że pogoda nie zafunduje nam szaleńczej gry o przetrwanie. I w tym miejscu ważna informacja związana z pogodą. Konkurs FOTOSPRINT 2016  odbędzie się w każdych warunkach pogodowych, a my dołożymy wszelkich starań  – oprócz naszej organizacji – aby ten dzień był jednym z ciekawszych w roku.

 Dla Uczestników spoza Częstochowy lub Katowic poza przygotowanymi pakietami startowymi, przygotujemy listę możliwości noclegu, dla najbardziej wybrednych, jak też lubiących przygody i tanie podróżowanie.

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry