Start / Trochę historii…

Trochę historii…

I OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W FOTOGRAFOWANIU. FOTOSPRINT 2016”

Trochę historii…

W przeciwieństwie do maratonu – sprint to bieg na krótkich dystansach: 60 metrów (hala), 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, sztafety 4 × 100 metrów i 4 × 400 metrów. Zawodnicy startują na sygnał (strzał) startera z bloków startowych. Każdy zawodnik biegnie po swoim torze. Przed zawodami odbywa się losowanie torów albo też numer toru przydzielonego zawodnikowi wynika z miejsca, które zajął on w biegu eliminacyjnym. O kolejności na mecie decyduje pierś zawodnika.

Po udanych próbach przeniesienia do Polski długoletniej tradycji podobnych imprez, które z powodzeniem, od wielu lat odbywają się na świecie, po sukcesie FOTOMARATONU 2013, FOTOMARATONU 2014, FOTOMARATONY 2016 w Częstochowie, pierwszych publicznych i ogólnopolskich Fotomaratonów w Polsce, w obiegłem roku postanowiliśmy przyspieszyć i spróbować sił w FOTOSPRINCIE, który będzie zarazem I Otwartymi Mistrzostwami Częstochowy w Fotografowaniu. Tegoroczne II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu, odbyły się 3. i 4. września znów w formule Fotomaratonu, pod kierunkiem Mistrza Tomasza Tomaszewskiego, a równie sprawdzoną i bardziej dynamiczną formułę FOTOSPRINTU pozostawiliśmy w tym roku dla nowatorskiego projektu „I Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Fotosprint 2016”
Odbędą się one  w Katowicach – gdzie 8. października nastąpi Start, Częstochowie – gdzie 9. października w Pubie Sportowym Stacherczak odbędzie się Wielki Turniejowy Finał pod okiem mistrzów fotografii, oraz na terenie całego Województwa Śląskiego, gdzie w dowolnym miejscu, przez 24 godziny Uczestnicy będą musieli wykonać tylko jedno zdjęcie na podany w momencie startu Temat. Przez ten czas będą mogli  oczywiście wykonywać dowolną ilość zdjęć w dowolnych miejscach Województwa, by następnie wybrać i przesłać lub przywieźć to jedyne, wybrane, które powalczy dla nich o uznanie Jurorów i nagrody w Wielkim Turniejowym Finale w Częstochowie!.  Po drodze będą mogli odkrywać najciekawsze i być może nie odkryte dotąd „kąty”, nie poznane jeszcze miejsca, a może po prostu, dać możliwość innego spojrzenia na rzeczy powszechnie znane. Dodatkowo, w tym roku, na wniosek wielu uczestników FOTOMARATONÓW, wprowadziliśmy w ramach tego FOTOSPRINTu, dodatkowe ułatwienia i atrakcje w przebiegu KONKURSU: prostą formułę, jedno zdjęcie do wykonania, finał w formie turniejowej , pozwalającej na skomentowanie przez Jurorów wszystkich dostarczonych i dopuszczonych do Konkursu prac a także możliwość wysyłanie prac, po zakończeniu pierwszego 24-godzinnego etapu, e-mailem równocześnie z możliwością bezpośredniego zgrywania ich w miejscu wielkiego finału w godzinach 10.00-12.00 

Zachęcamy wszystkich do udziału w zawodach!

 Jeśli uważasz, że:

Brakuje Ci inspiracji do kreatywnej fotografii?

A może potrzebujesz oderwać się od codziennych obowiązków?

Chcesz doskonalić swój warsztat fotografii i spotkać się z Mistrzami?
Powalczyć o ciekawe nagrody?

A może po prostu chcesz spędzić mile czas w sportowej atmosferze, odkrywając z nami Województwo Śląskie?

 

koniecznie zgłoś się do Nas, już dziś!
Ten projekt jest dla Ciebie!

Fotosprint 2016” startuje już 8. października!

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry