Start / Trochę historii…

Trochę historii…

II OTWARTE MISTRZOSTWA JURY W FOTOGRAFOWANIU. FOTOSPRINT 2018”

Trochę historii…

W przeciwieństwie do maratonu – sprint to bieg na krótkich dystansach: 60 metrów (hala), 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, sztafety 4 × 100 metrów i 4 × 400 metrów. Zawodnicy startują na sygnał (strzał) startera z bloków startowych. Każdy zawodnik biegnie po swoim torze. Przed zawodami odbywa się losowanie torów albo też numer toru przydzielonego zawodnikowi wynika z miejsca, które zajął on w biegu eliminacyjnym. O kolejności na mecie decyduje pierś zawodnika.

Po udanych próbach przeniesienia do Polski długoletniej tradycji podobnych imprez, które z powodzeniem, od wielu lat odbywają się na świecie, po sukcesie FOTOMARATONU 2013, FOTOMARATONU 2014 w Częstochowie, pierwszych publicznych i ogólnopolskich Fotomaratonów w Polsce, dwa lata temu postanowiliśmy przyspieszyć i spróbować sił w FOTOSPRINCIE, który był zarazem I Otwartymi Mistrzostwami Częstochowy w Fotografowaniu. Fotosprint 2015 . II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu. w formule Fotomaraton 2016, odbyły się pod kierunkiem Mistrza Tomasza Tomaszewskiego, a równie sprawdzoną i bardziej dynamiczną formułę FOTOSPRINTU pozostawiliśmy dla nowatorskiego projektu “I Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Fotosprint 2016”.

W roku 2017 wystartowaliśmy z kolejnym nowatorskim projektem, “Otwartych Mistrzostw Jury w Fotografowaniu. Fotosprint 2017”.
Odbyły się one 21 października 2017 na terenie dwóch uroczych jurajskich gmin: Olsztyn i Mstów koło Częstochowy.

W bieżącym roku 2018, na życzenie Partnerów i Uczestników kontynuujemy ten sprawdzony projekt z Gminami Mstów i Olsztyn koło Częstochowy. Odwracamy tylko kolejność.

Start nastąpi o godz.10.00 na Rynku w Mstowie, a rejestracja w położonym przy tym rynku Gminnym Ośrodku Kultury.  Meta przewidziana jest o godz. 16.00 w siedzibie Gminnego ośrodka Kultury przy Rynku w Olsztynie Jurajskim, tuż obok ruin średniowiecznego zamku. Zawodnicy będą mieć 6 godzin na wykonanie jednego lub dwóch (po jednym w każdej gminie) zdjęć konkursowych na podany w momencie startu temat. W połowie czasu przebiegu Konkursu zapewniamy Zawodnikom bezpłatny transport z Rynku w Mstowie na Rynek sąsiedniej Gminy Olsztyn. W Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie odbędzie się też, po zgraniu zdjęć na nośniki organizatorów, Wielki Turniejowy Finał pod okiem mistrzów fotografii. Całość zakończy spotkanie z Jurorami i prezentacja Ich twórczości.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zawodach!

 Jeśli uważasz, że:

Brakuje Ci inspiracji do kreatywnej fotografii?

A może potrzebujesz oderwać się od codziennych obowiązków?

Chcesz doskonalić swój warsztat fotografii i spotkać się z Mistrzami?
Powalczyć o ciekawe nagrody?

A może po prostu chcesz spędzić mile czas w sportowej atmosferze, odkrywając z nami piękne zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej?

 

koniecznie zgłoś się do Nas, już dziś!
Ten projekt jest dla Ciebie!

Fotosprint 2017” startuje już 29. września 2018 a zapisy właśnie rozpoczęliśmy!

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry