Start / Fotomaraton “Trochę historii” / Przebieg „… to jak to idzie?”

Przebieg „… to jak to idzie?”

Przebieg „… to jak to idzie?” – reguły Konkursu

 

Konkurs FOTOMARATON 2014 podlega jednemu głównemu tematowi stanowiącemu motto , któremu podporządkowany jest cały konkurs i który  pomoże Wam stworzyć poprawną serię zdjęć, która wystartuje w wyścigu po nagrody. Obowiązkową serię 10 zdjęć, należy wykonać w określonym 8 godzinnym przedziale czasowym, w pierwszym dniu FOTOMARATONU 2014.

 

Spotykamy się Wszyscy w punkcie startowym, który zostanie ulokowany w centralnej części miasta i będzie łatwo osiągalny przez wszystkie środki komunikacji miejskiej.  Odnosi się to zarówno do punktu startu jak i punktu końcowego.

 

Na linii startu przekażemy wszystkim zarejestrowanym Uczestnikom numery startowe i wyposażymy w pakiet startowy składający się z planu miasta i połączeń komunikacyjnych.

 

Motto konkursu FOTOMARATON 2014 zostanie ogłoszone na linii  startu po dokonaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją Uczestników.

 

Z chwilą ogłoszenia konkursowego motta, zaczyna się  zadanie …

 

Po czterech godzinach od momentu startu będzie możliwość spotkania z przedstawicielami Organizatora w punkcie pośrednim. Zostanie on ogłoszony na linii startu i tak jak punkt startowy oraz punkt końcowy, będzie łatwo dostępny dla Uczestników. W punkcie tym będziemy mogli zamienić słów kilka o realizacji zadania ewentualnie skonsultować trudności w realizacji zdjęć.

 

W punkcie końcowym, który zakończy pierwszy dzień konkursu FOTOMARATON 2014, każdy z Uczestników sfotografuje tablicę końcową, którą zakończymy realizację zdjęć. Po zakończeniu wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek – Uczestnicy, aby przejrzeć zdjęcia i wybrać te najlepsze, stanowiące obowiązkową serię zdjęć, Organizatorzy, aby zebrać siły do Wielkiego Finału Konkursu. Wasza obowiązkowa seria musi pozostać w zgodzie z wyznaczonym tematem głównym stanowiącym motto konkursu.

 

Wszystkie adresy i informacje o miejscach spotkań Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej na wskazany podczas rejestracji adres, najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem konkursu, dodatkowo zostaną one opublikowane na stronie Organizatora i będą dostępne w dniu startu.

 

Kolejny drugi dzień, będzie dniem Wielkiego Finału. W godzinach podanych przez Organizatora odbędzie się odbiór i przeniesienie wyników Waszej pracy na nośniki pamięci Organizatora. Następnie pozostanie już tylko wybór finalistów w obecności Jury i sam Wielki Otwarty Finał w godzinach popołudniowych, podczas którego Uczestnicy i Publiczność będą mogli przyglądać się interaktywnym, publicznym obradom Jury, mających charakter warsztatów fotograficznych, a zmierzającym do wyłonienia zwycięzców. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

Na zakończenie przewidujemy spotkanie z Przewodniczącym Jury i krótką prezentację Jego dokonań.

 

Uczestnictwo w Konkursie otwarte jest dla wszystkich osób (oczywiście nie stawiamy granic i liczymy na wszystkich, nawet z najodleglejszych zakątków Polski…), które posiadają aparat cyfrowy zawierający nośnik pamięci w postaci karty pamięci i chcą wziąć udział w wyzwaniu. Czekamy  również na tych, którzy chcą poznawać, być może, nie odkryte dotąd miejsca w Częstochowie lub najprościej poznać miłych ludzi jak też spędzić wyjątkowy weekend. Oczywiście konkurs otwarty jest też dla „łowców nagród”.

 

Polecamy również aktywne łączenie swojego uczestnictwa z przyjaciółmi, którzy będą towarzyszyć Wam w podróży po mieście, dodatkowo pomagając szukać inspiracji, lub obserwując tylko pot ściekający z Twojego czoła … pod warunkiem, że pogoda nie zafunduje nam szaleńczej gry o przetrwanie. I w tym miejscu ważna informacja związana z pogodą. Konkurs FOTOMARATON 2014  odbędzie się w każdych warunkach pogodowych, a my dołożymy wszelkich starań  – oprócz naszej organizacji – aby ten dzień był jednym z ciekawszych w roku.

 

Dla Uczestników spoza Częstochowy poza przygotowanymi pakietami startowymi w postaci planu miasta i połączeń komunikacji miejskiej, przygotujemy listę możliwości noclegu, dla najbardziej wybrednych, jak też lubiących przygody i tanie podróżowanie.

 

 

 

TERMINY ”Co gdzie i kiedy?” – czytaj tutaj.

Przewiń do góry