Start / Aktualności / Poznaliśmy tajniki Solarigrafii !
Poznaliśmy tajniki Solarigrafii !

Poznaliśmy tajniki Solarigrafii !

Wczorajsze spotkanie z Markiem Jasińskim i Piotrem Krasem, prezentujące solarigrafię zakpńczyło się pełnym sukcesem. Poznaliśmy solarigrafię, jako gatunek fotografii, w którym wykorzystując proste kamerki otworkowe, zrobione z puszek, pudełek i papieru fotograficznego, można bajecznie pokazać wędrówkę słońca po nieboskłonie, naświetlając materiał światłoczuły miesiącami, a nawet latami. Licznie zgromadzeni miłośnicy fotografii potwierdzili nam, że pomysł wtorkowych spotkań z fotografią w Częstochowie, w ramach projektu “Aleje, tu się dzieje” jest trafiony. Przy prezentacji tak specjalistycznej techniki stary Odwach “pękał w szwach”, a uczestnicy przyjechali nawet z Trzebini.
Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania. Po pokazie Marek Jasiński i Piotr Kras poprowadzili warsztaty techniki solarigraficznej. Poznaliśmy zarówno tajniki robienia różnego rodzaju kamerek otworkowych, jak i obróbki naświetlonych negatywów. Myślę, że wielu z nas mogło już teraz przekonać się o słuszności słów Marka, że solarigrafia uzależnia!
Kto nie był niech żałuje i… rezewuje termin 9 czerwca na (nieodpłatne, jak zwykle w tym projekcie) spotkanie z Mistrzem Tomaszem Tomaszewskim i Jego “Fotografią promocyjną Miast i Regionów”!!!

fot Marcin Szpądrowski

 

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry