Start / Aktualności / Tomasz Tomaszewski w Częstochowie !
Tomasz Tomaszewski w Częstochowie !

Tomasz Tomaszewski w Częstochowie !

We wtorek, 9 czerwca, o godz. 19.00 w Odwachu (Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a) odbędzie się spotkanie z wyjątkowym fotografem Tomaszem Tomaszewskim w ramach projektu „Aleje – tu się dzieje”.

Organizatorem spotkań jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy oraz Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu.

Nasze wieczorne spotkania fotograficzne, odbywają się we wtorki, zamiennie ze spotkaniami filmowymi. Potrwają do otwarcia wystawy 10. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. To właśnie jubileuszowa edycja konkursu jest pretekstem do zorganizowania wtorkowych spotkań. Na każde z nich zapraszamy fotografów odnoszących sukcesy w Polsce i na świecie, oraz naszych częstochowskich. Każde ze spotkań dotyczy innej dziedziny fotografii, od portretu, przez fotoreportaż, fotografie z podróży, solarigrafie, dokument po fotografię promocyjną miast i regionów… Mamy nadzieję, że takie spotkania, wzbogacone o pokazy zdjęć zachęcą do dyskusji między fotografującymi, a także sprowokują odbiorców do czynnego udziału.

Wstęp na każde spotkanie jest bezpłatny.

9 czerwca odwiedzi nas Tomasz Tomaszewski, opowie o fotografii promocyjnej miast i regionów. Spotkanie z wybitnym fotografem podparte będzie pokazem zdjęć.

Tomasz Tomaszewski posiada tytuł Doktora na wydziale Sztuka Mediów, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: OSTATNI – Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut Beretem, Zapewnia Się Atmosferę Życzliwości, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Jest Autorem wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Jest Laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry