Start / Aktualności / 9 czerwca 2015 – spotkanie z p. Tomaszem Tomaszewskim !
9 czerwca 2015 – spotkanie z p. Tomaszem Tomaszewskim !

9 czerwca 2015 – spotkanie z p. Tomaszem Tomaszewskim !

Dlaczego warto poświęcać czas oraz wysiłek na fotografowanie Polski? Jak szukać zdjęć, które opowiadają ciekawą historię. Z jakich elementów składają się dobre fotografie oraz w jaki sposób układać je, aby reprezentowały czytelną narrację?

Oto kilka z wielu pytań, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas kolejnego wtorkowego spotkania, 9 czerwca w Częstochowie, organizowanego przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu UM oraz Fundację Festiwal Sztuki Fotoreportażu, w ramach akcji „Aleje-tu się dzieje”.

Tym razem gościem wieczoru będzie Tomasz Tomaszewski, fotograf pracujący od  27 lat dla amerykańskiego magazynu National Geographic.

Dyskusję o kondycji fotografii uzupełnią pokazy zdjęć, w tym najnowszy, niepublikowany jeszcze materiał Pana Tomasza, który dotyczy góralszczyzny.

Autor tak mówi o swojej prezentacji:

„Bukowina Tatrzańska, którą fotografuję od roku, reprezentuje wszystko, co według mnie jest ważne i kojarzy się ze słowem GÓRALSZCZYZNA. Moim pragnieniem jest, aby fotografując właśnie tę szczególnie piękną miejscowość, przenieść powstające zdjęcia w przestrzeń ogólną, symboliczną, reprezentującą większość Podhala. Szukam więc zjawisk i momentów takich, które mogę potraktować jako coś więcej aniżeli obiekt. Staram się raczej uczynić z nich obiekt, wyłowić ich atrakcyjną osobliwość, aby na końcu zamienić je w symboliczny obraz.”

Autor oraz organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

Częstochowa, budynek Odwachu – obok Ratusza (Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a),
9 czerwca 2015, godzina 19.00

Wstęp wolny!

 

Na zdjęciu p. Tomasz Tomaszewski, sfotografowany przez wnuka Konstantego Kossa

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry