Start / Aktualności / Grand Press Photo 2015 w Częstochowie !
Grand Press Photo 2015 w Częstochowie !

Grand Press Photo 2015 w Częstochowie !

Autor Zdjęcia Roku Maciej Moskwa będzie gościem wernisażu tegorocznej wystawy w Grand Press Photo Częstochowie

Miejsce wystawy: DH Schott, Pub Sportowy Stacherczak (al. Kościuszki 1, Częstochowa)

Wernisaż wystawy: 13 listopada 2015, godz. 18.00

Dostępność ekspozycji: 14 listopada – 2 grudnia 2015, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, wstęp wolny

 

Magazyn „Press” zaprasza do obejrzenia najlepszych zdjęć prasowych minionego roku podczas wystawy Grand Press Photo w Częstochowie.

Już po raz ósmy staraniem Marcina Szpądrowskiego, Prezesa Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu i wsparciu sprawdzonych Partnerów ta prestiżowa Wystawa pojawi się na parkingu podziemnym DH Schott i będzie otwarta bezpłatmie 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Podobnie jak w poprzednich latach,  wernisaż  rozpocznie w Pubie Sportowym Stacherczak o godz. 18.00, po rozstrzygnięciu miejskiego Konkursu „Klimaty Częstochowy” (godz. 17.00 w Ratuszu), któremu miesięcznik „Press” patronuje,

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną 73 zdjęcia pojedyncze i 13 fotoreportaży, które trafiły do finału. Zwiedzający będą mogli poznać również zwycięskie projekty dokumentalne (nowa kategoria w konkursie) oraz Photo Book of The Year 2014.

Finałowe prace zostały wybrane przez jury konkursu spośród blisko pięciu tysięcy nadesłanych. Obradom jury przewodniczył Christopher Morris – fotoreporter „Time”, współzałożyciel VII Photo, jeden z najbardziej utytułowanych fotoreporterów na świecie. Zdjęcia wybrano w następujących kategoriach: Życie codzienne, Wydarzenia, Ludzie, Kultura i człowiek, Środowisko, Portret sesyjny, Sport.

Główną nagrodę Grand Press Photo 2015 otrzymał autor Zdjęcia Roku – Maciej Moskwa (Testigo Documentary), który opowie o swoich dokonaniach podczas wernisażu w Częstochowie. Jego zwycięska fotografia przedstawia 12-letniego Hasuna w obozie dla syryjskich uchodźców w Suruc. Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu pokazującego skutki ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii. Doprowadził on do exodusu ponad 300 tysięcy ludzi, którzy szukali schronienia w pobliskiej Turcji. Reportaż Macieja Moskwy zdobył drugą nagrodę w kategorii Wydarzenia-otoreportaże. Rozmowę z autorem można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=PPD50zZ8-EU.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku miesięcznik „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.
Wspierający wystawę miejską w Częstochowie:

Partnerzy wystawy miejskiej: Miasto i Gmina Częstochowa, Mokate
Partnerzy wspierający: Pub Sportowy Stacherczak, Browar Czenstochovia, Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu
Przyjaciele wystawy: Gaude Mater, Krzysztof Niedźwiecki, Jurassics Photo Team
Patroni medialni: TVP Katowice, „Gazeta Wyborcza”, Radio Fiat, „Jasne, że Częstochowa”, Czestochowskie24.pl, TV Orion, ZdrowaCzestochowa.pl, CZ.info.pl, KulturalnySlask.pl, Czestochowawobiektywie.pl

Mecenasem Grand Press Photo 2015 jest Nikon Polska. Sponsorem Konkursu i Wystaw Grand Press Photo 2015 jest PZU. Partnerem Głównym Polskie LNG. Partnerzy: Drukarnia Andrus. Patroni medialni: TVP Kultura, Tok FM, Fotopolis.pl.

Grand Press Photo 2015 – Zdjęcie Roku – fot. Maciej Moskwa Testigo Documentary

Grand_Press_Photo_2015_fot_Maciej_Moskwa_Testigo_Documentary

GPP 2015 Cze - plansza 886x815

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry