Start / Aktualności / Otworzyliśmy Grand Press Photo 2015 i Klimaty Częstochowy !
Otworzyliśmy Grand Press Photo 2015 i Klimaty Częstochowy !

Otworzyliśmy Grand Press Photo 2015 i Klimaty Częstochowy !

Za nami mocno fotograficzny piątek, 13. listopada i wernisaż wielkiej Wystawy Grand Press Photo w Częstochowie oraz X. jubileuszowego Konkursu Klimaty Częstochowy. W obu przypadkach mamy powody do satysfakcji. W Klimatach Częstochowy znaczące nagrody otrzymali otrzymali koledzy z Zarządu i Rady naszej Fundacji: Marcin Szpądrowski, Piotr Kras oraz Maciek Skwronek (syn Grześka :). Gratulujemy!
Otwarcie Wystawy Grand Press Photo, już po raz ósmy odbyło się w spektakularnej formie, której mogą nam zazdrościć znacznie większe miasta. Przy obecności tegorocznego zwycięzcy, Macieja Moskwy z Gdańska, najwyższych władz Częstochowy, naszego partnera, przedstawicielek magazynu Press, organizatora Konkursu i Wystawy oraz bardzo licznie zgromadzonej publiczności i mediów Pubie Sportowym Stacherczak obejrzeliśmy prezentację nagrodzonych prac z taperką znanego gitarzysty Krzysztofa Niedźwieckiego. Następnie obejrzeliśmy obszerną prezentację fotograficzną Maćka Moskwy poświęconą trudnemu tematowi uchodźców. Nieoczekiwanie, już po wernisażu, dowiedzieliśmy się niestety o nowym, najdramatyczniejszym rozdziale w tej historii.
Po prezentacji, degustując wiele gatunków herbaty i kawy naszego Partnera, Mokate SA, mogliśmy dokładnie obejrzeć nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe (w tym 5 naszych częstochowskich Kolegów i Grzesia Skowronka z naszej Fundacji), na wielkoformatowych planszach, ustawionych w parkingu podziemnym DH Schott.
Kto nie zobaczył dokładnie najlepszych w 2015 roku fotografii prasowych i fotoreportaży polskich zawodowych fotoreporterów, ma jeszcze sporo czasu do 2. grudnia, 7 dni w tygodniu , 24 godziny na dobę. Wstęp wolny 🙂 Zapraszamy w imieniu własnym i miesięcznika Press.
fot Magdalena Szpądrowska i Marcin Szpądrowski

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry