Start / Aktualności / Fotosprint 2016 – informacje przed startem! Wojciech Grzędziński i Arkadiusz Ławrywianiec – Jurorzy !
Fotosprint 2016 – informacje przed startem! Wojciech Grzędziński i Arkadiusz Ławrywianiec – Jurorzy !

Fotosprint 2016 – informacje przed startem! Wojciech Grzędziński i Arkadiusz Ławrywianiec – Jurorzy !

Jutro, w sobotę 8 października, w godzinach 9-10 czekamy na Was na startach “I Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Fotosprint 2016”:
w Katowicach, w siedzibie Śląskiego Oddziału ZPAF, ul. Św. Jana 10 (IIp.)
lub w Częstochowie, w siedzibie Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” ul. Dąbrowskiego 1 Ip. (w pobliżu Placu Biegańskiego).
Koniecznie weźcie ze sobą aparat z poprawnie ustawionym czasem, ciepłe ubranie i coś przeciwdeszczowego, uwzględniającego ewentualne  kaprysy aury.
Jeśli ktoś się jeszcze nie zarejestrował , może zrobić to teraz na www.fotosprint.org/rejestracja lub jutro przed startem. Przyjmiemy wszystkich, którzy pojawią się w miejscach startów w godzinach 9.00-10.00

Od momentu startu o godz. 10.00, podania tematu i sfotografowania tablicy startowej macie 24 godziny na zrobienie 1 zdjęcia na terenie całego Województwa Śląskiego. To znaczy zrobienie wielu zdjęć i wybranie tego najlepszego.

Potem , w niedzielę 9. października, w godz. 10.00-12.00 czekamy na Was w Pubie Sportowym Stacherczak w Częstochowie, Al. Kościuszki 1 (podziemia DH Schott) celem zgrywania zdjęć. Możecie też zdjęcia przesłać do nas e-mailem do godz. 12.00 w niedzielę 9.10 do na adres foto@fotosprint.org z koniecznym podaniem numeru startowego w tytule.
W związku z tym fotografia tablicy mety nie jest obowiązkowa.

A potem pozostaje nam już tylko Wielki Finał w Pubie Sportowym Stacherczak o godz. 17.00, gdzie publicznie, pod okiem znamienitych Jurorów zostaną pokazane i krótko lub dłużej omówione wszystkie zdjęcia i turniejowo wybrane te trzy najlepsze.
A Jurorów mamy nie byle jakich. Dla samego spotkania z Nimi i prezentacji po rozdaniu nagród warto z nami być.

Wielki Finał jest także otwarty dla publiczności, zapraszamy wszystkich lubiących fotografię oraz Ich Bliskich.

A oto Jurorzy i Ich przykładowe prace. Obrazek wyróżniający fot. Wojciech Grzędziński.

Wojciech Grzędziński – (ur. 1980, w Warszawie). Fotoreporter. Laureat konkursów fotograficznych World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011-2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Arkadiusz Ławrywianiec – członek Zarządu Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Fotografią zajmuje od 1986 roku. W latach 1994-2015 pracował w Dzienniku Zachodnim jako fotoreporter. Od 2009 uczy w Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Od 2010 jest członkiem ZPAF. Autor i współautor wystaw w Katowicach, Krakowie, Tychach, Cieszynie, Kłodzku, Warszawie, Sosnowcu, Saint-Etienne, Kolonii, Skopje, Montpellier. W latach 2011 i 2013 był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. W 2011 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury. Jest współautorem reaktywowanego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Obecnie fotoreporter Instytucji Kultury „Katowice. Miasto Ogrodów”

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry