Start / Fotomaraton 2016 – Terminy. Co, gdzie i kiedy?

Fotomaraton 2016 – Terminy. Co, gdzie i kiedy?

II OTWARTE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W FOTOGRAFOWANIU. FOTOMARATON 2016”

Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

FOTOMARATON 2016” odbędzie się w tym roku, podobnie jak poprzednie edycje „Fotomaraton 2013” i Fotomaraton 2014” i “Fotosprint 2015”, w Częstochowie.
Rozpoczynamy 
3. września o godzinie 9:00 na Pl. Biegańskiego przy budynku Odwachu obok Ratusza. Jest to miejsce położone centralnie, łatwo dostępne, w centrum Częstochowy. Będą tam, na Was oczekiwać Organizatorzy, którzy potwierdzą Waszą wcześniejszą rejestrację wydając numer startowy.

Uczestnikiem konkursu jest każdy, kto do dnia poprzedzającego dzień startu Konkursu do godz. 20.00 zarejestruje się na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie Organizatora oraz wniesie opłatę rejestracyjną. Decyzją Organizatora dopuszcza się rejestrację i wniesienie opłaty rejestracyjnej w dniu imprezy, w uzasadnionych przypadkach.

Po zakończonej rejestracji Uczestników konkursu FOTOMARATON 2016 i dopełnieniu wszystkich formalności oraz wydaniu numerów startowych, o godzinie 10:00 zostanie ogłoszony temat konkursu „FOTOSPRINT 2015”  umożliwiające wykonanie poprawnych zdjęć do wyboru tego jednego najlepszego zestawu 8-zdjęciowego
Równocześnie zostanie wystawiona tablica startowa, celem jej sfotografowania, jako kontrolnego zdjęcia nr 1.

 O godzinie 18:00 planujemy zakończenie pierwszego etapu konkursu FOTOMARATON 2016. Na linii mety w „Pubie Sportowym Stacherczak” (położonym w centrum Częstochowy, niedaleko miejsca startu , w podziemiach DH Schott, przy Al. Kościuszki 1), będzie dostępna tablica kontrolna METY, którą należy sfotografować. Będzie ona stanowiła ostatnie zdjęcie – zakończenie serii zdjęć.

 Tam też drugiego dnia Konkursu 4 września pomiędzy godziną 16:00 a 18:00 można wędzie wybrać najlepsze zdjęcia i po weryfikacji zdjęć tablic startu i mety, przenieść na nośniki organizatora.  W międzyczasie Jury przeprowadzi wstępną selekcję zgłoszonych zestawów, wybierając finalistów ok. godz. 18.00 nastąpi WIELKI FINAŁ KONKURSU, który podczas publicznych obrad JURY, doprowadzi do wyłonienia Zwycięzców. Ocena prac będzie miała charakter otwarty przy udziale publiczności i uczestników przy zachowaniu anonimowości autorów i z wymogiem publicznego krótkiego uzasadniania decyzji Jury. Będzie zatem formą warsztatów fotograficznych doprowadzających do wyboru trójki autorów najlepszych prac, którzy zgarną medale, nagrody i uzyskają tytuły Mistrza Częstochowy oraz pierwszego i drugiego V-ce Mistrza Częstochowy.

 

Na zakończenie, w miarę wolnego czasu, przewidziane jest spotkanie z członkamiJury i krótka prezentacja Ich twórczości.

 

Nie czekaj, już dziś dołącz do Nas!

Przewiń do góry