Start / Przebieg ” … to jak to idzie?” – Reguły Konkursu Fotosprint 2015

Przebieg ” … to jak to idzie?” – Reguły Konkursu Fotosprint 2015

Przebieg „… to jak to idzie?” –reguły Konkursu

 

Konkurs FOTOSPRINT 2015 podlega jednemu głównemu tematowi stanowiącemu motto , któremu podporządkowany jest cały konkurs i który  pomoże Wam stworzyć poprawne jedno zdjęcie (oczywiście wybrane z pośród wielu zrobionych podczas pierwszego etapu Konkursu, które wystartuje w wyścigu po nagrody. Obowiązkowe zdjęcie należy wykonać w określonym 6- godzinnym przedziale czasowym, w dniu Konkursu. 

Spotykamy się Wszyscy w punkcie startowym, który zostanie ulokowany w centralnej części miasta na placu dr Biegańskiego i będzie łatwo osiągalny przez wszystkie środki komunikacji miejskiej.  

Na linii startu przekażemy wszystkim zarejestrowanym Uczestnikom numery startowe i wyposażymy w pakiet startowy składający się z planu miasta i połączeń komunikacyjnych. 

Temat konkursu FOTOSPRINT 2015 zostanie ogłoszony na linii  startu po dokonaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją Uczestników. Po ogłoszeniu tematu i wystrzale pistoletu startowego pozostaje obowiązkowe sfotografowanie tablicy startowej. 

Uczestnicy Konkursu będą mieli 6 godzin na zrobienie zdjęć na zadany temat i wybranie spośród nich jednego, ich zdaniem najlepszego i najlepiej oddającego temat „Fotosprintu”..

 W punkcie końcowym „Pubie Sportowym Stacherczak” (al. Kościuszki 1, podziemia DH Schott, położonym niedaleko od punktu startu) zakończymy o godz. 16.00 pierwszy etap konkursu FOTOSPRINT 2015. Każdy z Uczestników obowiązkowo sfotografuje tablicę końcową, którą zakończymy realizację zdjęć. Po zakończeniu uczestnicy będą mieli chwilę (od godz. 16.00 do 18.00) aby przejrzeć zdjęcia i wybrać to najlepsze (zgodne z tematem i zrobione pomiędzy fotografią tablicy startu, a fotografią mety, bez obróbki, poza postawową, jak w ciemni), które wystartuje w Finale. W tym też czasie odbędzie się odbiór i przeniesienie wyników Waszej pracy na nośniki pamięci Organizatora.

Następnie pozostanie już tylko losowy wybór grup finalistów w obecności Jury i sam Wielki Finał w ok. godz. 19.00, podczas którego Uczestnicy i Publiczność będą mogli przyglądać się interaktywnym, publicznym obradom Jury, mających charakter warsztatów fotograficznych, a zmierzającym do wyłonienia zwycięzców w formie turniejowej. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Mistrzowi Częstochowy oraz pierwszemu i drugiemu V-ce Mistrzowi. 

Na zakończenie przewidujemy spotkanie z Jurorami i krótką prezentację Ich dokonań.

Wszystkie adresy i informacje o miejscach spotkań Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej na wskazany podczas rejestracji adres, dodatkowo zostaną one opublikowane na stronie Organizatora i będą dostępne w dniu startu.

 Uczestnictwo w Konkursie otwarte jest dla wszystkich osób (oczywiście nie stawiamy granic i liczymy na wszystkich, nawet z najodleglejszych zakątków Polski…), które posiadają aparat cyfrowy zawierający nośnik pamięci w postaci karty pamięci i chcą wziąć udział w wyzwaniu. Czekamy  również na tych, którzy chcą poznawać, być może, nie odkryte dotąd miejsca w Częstochowie lub najprościej poznać miłych ludzi jak też spędzić wyjątkowy weekend. Oczywiście konkurs otwarty jest też dla „łowców nagród”.

 Polecamy również aktywne łączenie swojego uczestnictwa z przyjaciółmi, którzy będą towarzyszyć Wam w podróży po mieście, dodatkowo pomagając szukać inspiracji, lub obserwując tylko pot ściekający z Twojego czoła … pod warunkiem, że pogoda nie zafunduje nam szaleńczej gry o przetrwanie. I w tym miejscu ważna informacja związana z pogodą. Konkurs FOTOSPRINT 2015  odbędzie się w każdych warunkach pogodowych, a my dołożymy wszelkich starań  – oprócz naszej organizacji – aby ten dzień był jednym z ciekawszych w roku.

Przewiń do góry