integra online sales price of ayurslim capsules naproxen 550 mg viagra price increase 2014 how to get rid of email link in excel symptoms of going off abilify how to get secondary axis in excel 2010
Start / Fotosprint 2017 – Przebieg “… to jak to idzie?”

Fotosprint 2017 – Przebieg “… to jak to idzie?”

OTWARTE MISTRZOSTWA JURY W FOTOGRAFOWANIU „FOTOSPRINT 2017”

Przebieg „… to jak to idzie?” –reguły Konkursu

Konkurs FOTOSPRINT 2017 podlega jednemu głównemu tematowi stanowiącemu motto , któremu podporządkowany jest cały konkurs i który  pomoże Wam stworzyć poprawne dwa zdjęcia, po jednym w każdej partnerskiej Gminie : Olsztyn i Janów (oczywiście wybrane z pośród wielu zrobionych podczas pierwszego etapu Konkursu, które wystartuje w wyścigu po nagrody. Obowiązkowe zdjęcie należy wykonać w określonym 5- godzinnym przedziale czasowym, pomiędzy godzinami 10.00 a 15.00 dnia Konkursowego.
Spotykamy się Wszyscy w punkcie startowym, który zostanie ulokowany na Olsztyńskim rynku (Pl. Marszałka J. Piłsudskiego), obok ruin średniowiecznego Zamku i będzie łatwo osiągalny przez środki komunikacji autobusowej z Częstochowy. Alternatywnie, w przypadku niepogody rejestracja i start nastąpią w budynku Urzędu Gminy w Olsztynie Jurajskim przy tymże Rynku (Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 10).

Na linii startu przekażemy wszystkim zarejestrowanym Uczestnikom numery startowe i wyposażymy w pakiet startowy.

Temat konkursu OTWARTE MISTRZOSTWA JURY W FOTOGRAFOWANIU „FOTOSPRINT 2017”zostanie ogłoszony na linii  startu po dokonaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją Uczestników, 21. października 2017, o godz. 10.00. Po ogłoszeniu tematu i wystrzale pistoletu startowego pozostaje obowiązkowe sfotografowanie tablicy startowej.

Uczestnicy Konkursu będą mieli 5 godzin na zrobienie zdjęć na zadany temat i wybranie spośród nich jednego lub dwóch (po jednym w każdej gminie), ich zdaniem najlepszych i najlepiej oddających temat „Fotosprintu”.
W połowie czasu przebiegu Konkursu zapewniamy Zawodnikom bezpłatny transport z Rynku w Olsztynie na Rynek sąsiedniej Gminy Mstów.

Meta Fotosprintu znajdować się będzie na Rynku w Mstowie,  w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury (Plac Mickiewicza 17) o godz. 16.00. Przyjmowanie prac na nośniki organizatora będzie możliwe za raz po sfotografowaniu tablicy mety w tym samym miejscu (ewentualnie e-mailem na adres foto@fotosprint.org lub poprzez fizyczne zgrywanie zdjęć). Wielki Finał odbędzie się w  miejscu Mety w godzinach wieczornych, ok. godz. 17.00.  W Jury zasiądą sławy fotografii a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Uczestnicy i publiczność będą mogli przyglądać się pogrupowanym losowo zdjęciom i w formie publicznemu głosowaniu Jurorów prowadzącemu do wyboru finalistów każdej z grup eliminacyjnych, a następnie w kolejnych turach pucharowych (1/16,1/8, ¼, ½, finał) doprowadzić do interaktywnego wyboru trójki zwycięzców. Wybory zwycięskich zdjęć w formie sportowej, pucharowej rywalizacji będą miały charakter warsztatów fotograficznych, pod kierunkiem Kapituły składającej się z uznanych w Polsce i na świecie Twórców. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i medali oraz ogłoszenie MISTRZA JURY W FOTOGRAFOWANIU 2017, I-ego V-ce Mistrza i II-ego V-ce Mistrza.

Po zakończeniu części konkursowej przewidziane jest spotkanie z członkami Kapituły i prezentacja ich prac.

 

Wszystkie adresy i informacje o miejscach spotkań Uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej na wskazany podczas rejestracji adres, dodatkowo zostaną one opublikowane na stronie Organizatora i będą dostępne w dniu startu.

Uczestnictwo w Konkursie otwarte jest dla wszystkich osób (oczywiście nie stawiamy granic i liczymy na wszystkich, nawet z najodleglejszych zakątków Polski…), które posiadają aparat cyfrowy zawierający nośnik pamięci w postaci karty pamięci i chcą wziąć udział w wyzwaniu. Czekamy  również na tych, którzy chcą poznawać, być może, nie odkryte dotąd miejsca na Jurze, w Województwie Śląskim lub najprościej poznać miłych ludzi i spędzić z nimi wyjątkową sobotę. Oczywiście konkurs otwarty jest też dla „łowców nagród”.

Polecamy również aktywne łączenie swojego uczestnictwa z przyjaciółmi, którzy będą towarzyszyć Wam w podróży po pięknych jurajskich okolicach, dodatkowo pomagając szukać inspiracji, lub obserwując tylko pot ściekający z Twojego czoła … pod warunkiem, że pogoda nie zafunduje nam szaleńczej gry o przetrwanie. I w tym miejscu ważna informacja związana z pogodą. Konkurs FOTOSPRINT 2017  odbędzie się w każdych warunkach pogodowych, a my dołożymy wszelkich starań  – oprócz naszej organizacji – aby ten dzień był jednym z ciekawszych w roku.

Dla Uczestników spoza Częstochowy, Olsztyna czy Mstowa poza przygotowanymi pakietami startowymi, przygotujemy listę możliwości noclegu, dla najbardziej wybrednych, jak też lubiących przygody i tanie podróżowanie.

Przewiń do góry