Start / Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

II OTWARTE MISTRZOSTWA JURY W FOTOGRAFOWANIU. FOTOSPRINT 2018”

Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

Kolejny projekt naszej Fundacji “II Otwarte Mistrzostwa JURY w Fotografowaniu „FOTOSPRINT 2018 odbędą się w Olsztynie Jurajskim i Mstowie oraz na terenie obu tych pięknych Gmin Jury Krakowsko – Częstochowskiej 28 września 2018 !

Rozpoczynamy 29. września o godzinie 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie (Plac Marszałka A. Mickiewicza 17), tuż przy Rynku. Jest to miejsce położone centralnie, łatwo dostępne komunikacją autobusową PKS z Częstochowy. Będą tam, na Was oczekiwać Organizatorzy, którzy potwierdzą Waszą wcześniejszą rejestrację wydając numer startowy. Start nastąpi o godz. 10.00 na sąsiadującym Rynku (Plac Adama Mickiewicza). Alternatywnie, w przypadku złej pogody rejestracja i start uczestników nastąpi w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, mającego siedzibę przy tym Rynku (Plac A. Mickiewicza 17). Organizator konkursu będzie obecny w punkcie rejestracji od godziny 8:30.
Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto do dnia poprzedzającego dzień startu Konkursu do godz. 20.00 zarejestruje się na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie Organizatora oraz wniesie opłatę rejestracyjną. Decyzją Organizatora dopuszcza się rejestrację i wniesienie opłaty rejestracyjnej w dniu imprezy, w uzasadnionych przypadkach.

Po zakończonej rejestracji Uczestników konkursu FOTOSPRINT 2018 i dopełnieniu wszystkich formalności oraz wydaniu numerów startowych, o godzinie 10:00 zostanie ogłoszony temat konkursu „FOTOSPRINT 2018”  umożliwiające wykonanie poprawnych zdjęć do wyboru tego jednego najlepszego, które powalczy o nagrody.
Równocześnie zostanie wystawiona tablica startowa, celem jej sfotografowania, jako kontrolnego zdjęcia nr 1.
Miejscem wykonywania zdjęć podczas tego pierwszego etapu jest teren Gminy Olsztyn i Gminy Mstów koło Częstochowy, a czas trwania tego etapu to 6 godzin – do godz. 16.00 tego dnia.

W połowie tego czasu organizator zapewnia bezpłatny transport z Rynku w Mstowie, na Rynek w Olsztynie Jurajskim, w sąsiedniej Gminie, gdzie należy wykonać jedno ze zdjęć.

Pierwszy etap konkursu zakończy się tego samego dnia o godz. 16.00 spotkaniem w punkcie końcowym przy Rynku w Olsztynie Jurajskim tuż obok ruin średniowiecznego Zamku (Gminny Ośrodek Kultury, Plac Marszałka J. Piłsudskiego 15, w samym centrum Miasta), gdzie będzie umieszczona tablica kontrolna Mety, której zdjęcie będzie elementem kończącym wykonywanie zdjęć konkursowych. Ponieważ jednak ze względów logistycznych dopuszczamy przesłanie zdjęć konkursowych e-mailem, sfotografowanie tablicy końcowej jest elementem zalecanym dla osób, które stawią się o godz. 16.00 w punkcie końcowym, ale nie obowiązkowym.
W drugim etapie konkursu, tego samego dnia, w miejscu Mety i Finału Konkursu (Gminny Ośrodek Kultury, Plac Marszałka J. Piłsudskiego 15, w samym centrum Miasta), w godz.16.00-16.30 wszyscy Uczestnicy są zobowiązani do dostarczenia, na kartach pamięci, 2 wybranych zdjęć (jedno z Gminy Olsztyn Jurajski, jedno z Gminy Mstów) wraz z 1 dodatkowym, stanowiącym zdjęcie tablicy startowej (łącznie 2 lub 3 (w przypadku sfotografowania także tablicy mety) zdjęcia) w celu przeniesienia ich na nośnik pamięci Organizatora.
Ze względów logistycznych dopuszczamy nadesłanie 3 zdjęć (2 zdjęcia konkursowe na zadany temat + zdjęcie mety) e-mailem na adres foto@fotosprint.org w dniu konkursu, w godz. 15.00-16.30 (decyduje godzina wysłania wiadomości)

Finał Konkursu odbędzie się tego samego dnia ok. godz. 17.00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, przy Placu Marszałka J. Piłsudskiego 15.

Finaliści i Laureaci zostaną wyłonieni w drodze głosowania. Uczestnicy i Publiczność będą mogli przyglądać się pogrupowanym losowo zdjęciom i publicznym obradom Jury, które wsłuchując się w głosy Uczestników i Publiczności będzie wybierać finalistów każdej z grup eliminacyjnych, a następnie w kolejnych turach pucharowych (1/16,1/8, ¼, ½, finał) doprowadzić do interaktywnego wyboru trójki zwycięzców. Wybory zwycięskich zdjęć w formie sportowej, pucharowej rywalizacji będą miały charakter warsztatów fotograficznych, pod kierunkiem uznanego fotografika. Uczestnicy i Publiczność będzie mogła wyrażać swoje zdanie na temat wyborów Jury i poszczególnych prac (w sposób kulturalny i uniemożliwiający identyfikację autora) , ale Ich głos może, ale nie musi być brany pod uwagę przez członków Kapituły. Zawsze decydującym będzie głos przewodniczącego Kapituły. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Na zakończenie, w miarę wolnego czasu, przewidziane jest spotkanie z członkami Jury i krótka prezentacja Ich twórczości.


 

Nie czekaj, już dziś dołącz do Nas!

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry