Start / Trochę historii – Fotosprint 2015!

Trochę historii – Fotosprint 2015!

I OTWARTE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W FOTOGRAFOWANIU. FOTOSPRINT 2015”

Trochę historii…

W przeciwieństwie do maratonu – sprint to bieg na krótkich dystansach: 60 metrów (hala), 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, sztafety 4 × 100 metrów i 4 × 400 metrów. Zawodnicy startują na sygnał (strzał) startera z bloków startowych. Każdy zawodnik biegnie po swoim torze. Przed zawodami odbywa się losowanie torów albo też numer toru przydzielonego zawodnikowi wynika z miejsca, które zajął on w biegu eliminacyjnym. O kolejności na mecie decyduje pierś zawodnika.

Po udanych próbach przeniesienia do Polski długoletniej tradycji podobnych imprez, które z powodzeniem, od wielu lat odbywają się na świecie, po sukcesie FOTOMARATONU 2013 i FOTOMARATONU 2014, pierwszych publicznych i ogólnopolskich Fotomaratonów w Polsce, w tym roku postanowiliśmy przyspieszyć i w kolejnej edycji spróbować sił w FOTOSPRINCIE, który będzie zarazem I Otwartymi Mistrzostwami Częstochowy w Fotografowaniu.
Odbędą się one ponownie w Częstochowie, w której znów, pod okiem mistrzów fotografii będziemy mogli odkrywać najciekawsze i być może nie odkryte dotąd „kąty”, nie poznane jeszcze miejsca, a może po prostu, dać możliwość innego spojrzenia na rzeczy powszechnie znane. Dodatkowo, w tym roku, na wniosek wielu uczestników, wprowadziliśmy w ramach FOTOSPRINTu, dodatkowe ułatwienia i atrakcje w przebiegu KONKURSU: jednodniową formułę, jedno zdjęcie do wykonania, finał w formie turniejowej , pozwalającej na skomentowanie przez Jurorów wszystkich dostarczonych i dopuszczonych do Konkursu prac.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zawodach!

 Jeśli uważasz, że:

Brakuje Ci inspiracji do kreatywnej fotografii?

A może potrzebujesz oderwać się od codziennych obowiązków?

Chcesz doskonalić swój warsztat fotografii i spotkać się z Mistrzami?

A może po prostu chcesz spędzić mile czas w sportowej atmosferze, odkrywając z nami Częstochowę?

 

koniecznie zgłoś się do Nas, już dziś!

Fotosprint 2015” startuje już 3. października!

Przewiń do góry