Start / Terminy -“Co, gdzie i kiedy Fotosprint 2015”

Terminy -“Co, gdzie i kiedy Fotosprint 2015”

I OTWARTE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W FOTOGRAFOWANIU. FOTOSPRINT 2015”

Terminy „Co, gdzie i kiedy?”

FOTOSPRINT 2015” odbędzie się w tym roku, podobnie jak poprzednie edycje „Fotomaraton 2013” i Fotomaraton 2014”, w Częstochowie.
Rozpoczynamy 
3. października o godzinie 9:00 na Pl. Biegańskiego przy budynku Odwachu obok Ratusza. Jest to miejsce położone centralnie, łatwo dostępne, w centrum Częstochowy. Będą tam, na Was oczekiwać Organizatorzy, którzy potwierdzą Waszą wcześniejszą rejestrację wydając numer startowy.

Uczestnikiem konkursu jest każdy, kto do dnia poprzedzającego dzień startu Konkursu do godz. 20.00 zarejestruje się na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie Organizatora oraz wniesie opłatę rejestracyjną. Decyzją Organizatora dopuszcza się rejestrację i wniesienie opłaty rejestracyjnej w dniu imprezy, w uzasadnionych przypadkach.

Po zakończonej rejestracji Uczestników konkursu FOTOSPRINT 2015 i dopełnieniu wszystkich formalności oraz wydaniu numerów startowych, o godzinie 10:00 zostanie ogłoszony temat konkursu „FOTOSPRINT 2015”  umożliwiające wykonanie poprawnych zdjęć do wyboru tego jednego najlepszego.
Równocześnie zostanie wystawiona tablica startowa, celem jej sfotografowania, jako kontrolnego zdjęcia nr 1.

 O godzinie 16:00 planujemy zakończenie pierwszego etapu konkursu FOTOSPRINT 2015. Na linii mety w „Pubie Sportowym Stacherczak” (położonym w centrum Częstochowy, niedaleko miejsca startu , w podziemiach DH Schott, przy Al. Kościuszki 1), będzie dostępna tablica kontrolna, którą należy sfotografować. Będzie ona stanowiła ostatnie zdjęcie – zakończenie serii zdjęć.

 Tam też pomiędzy godziną 16:00 a 18:00 można wędzie wybrać najlepsze zdjęcie i po weryfikacji zdjęć tablic startu i mety, przenieść na nośniki organizatora.  W międzyczasie Jury przeprowadzi losowanie grup eliminacyjnych i ok. godz. 18.00 nastąpi WIELKI FINAŁ KONKURSU, który podczas publicznych obrad JURY, doprowadzi do wyłonienia Zwycięzców. Ocena prac będzie miała charakter turniejowy i będzie polegała na eliminowaniu słabszych prac przy zachowaniu anonimowości autorów i poprzez mymóg publicznego krótkiego uzasadniania decyzji Jury będzie formą warsztatów fotograficznych doprowadzających do wyboru trójki autorów najlepszych prac, którzy zgarną medale, nagrody i uzyskają tytuły Mistrza Częstochowy oraz pierwszego i drugiego V-ce Mistrza Częstochowy.

 

Na zakończenie, w miarę wolnego czasu, przewidziane jest spotkanie z członkamiJury i krótka prezentacja Ich twórczości.
W tym czasie otworzymy też w „Pubie Sportowym Stacherczak” Wystawę Fotograficzną największych sportowych sukcesów Legendy Polskiego i Światowego Sprintu – Ireny Szewińskiej, autorstwa Janusza Szewińskiego i spotkamy się z legendarną Sprinterką.

 

Nie czekaj, już dziś dołącz do Nas!

Przewiń do góry