Start / Aktualności / I już po Wielkim Finale Fotomaratonu 2014!
I już po Wielkim Finale Fotomaratonu 2014!

I już po Wielkim Finale Fotomaratonu 2014!

Maksymilian Rigamonti, jako główny Juror, wskazał trójkę Zwycięzców:
I miejsce – Marcin Jędryka – Częstochowa
II miejsce – Jarosław Respondek – Częstochowa
III miejsce – Grzegorz Majchrzak – Blachownia
W konkursie wystartowało 84 Zawodników, Jury przejrzało 948 zdjęć, które miały udokumentować temat tegorocznej edycji ” Dzień z życia europejskiego Miasta”.
Wiele z nich zostało pokazane i omówione podczas Finału.
Podobnie, jak przed rokiem pojedynczych dobrych zdjęć było całkiem sporo, ale spójnych fotoreportaży, jak na lekarstwo. Większość Uczestników miała, zdaniem Jurora, spory problem z narracją materiału. Maksymilian był mocno krytyczny omawiając prace, ale, mamy nadzieję, że nikt nie wyszedł obrażony. Zresztą większość Uczestników została do samego końca. Ale chyba o to chodzi w tym Konkursie, żeby był także formą warsztatów, żebyśmy mogli wszyscy uczyć się od najlepszych i rozwijać 🙂
Oprócz omawiania prac konkursowych, Maksymilian Rigamonti przedstawił swoje eseje zrealizowane w Bykowni, w Afganistanie, na Majdanie i nad polskim morzem oraz film kolegi o pracy w bazie wojskowej w Afganistanie.
Po zakończeniu części oficjalnej długo jeszcze trwały rozmowy kuluarowe, ocena tych i innych prac Uczestników oraz cenne wskazówki. Można też było zakupić i uzyskać dedykację w świetnym bibliofilskim albumie Maksymiliana “Afganistan jest w nas”.
Ponieważ obecne na Wielkim Finale Władze Częstochowy zadeklarowały chęć wspierania kolejnych projektów, mamy nadzieję, że będziemy się jeszcze spotykać niejeden raz 🙂

fot. Magdalena Szpądrowska

_DSA9820 _DSA9817 _DSA9814 _DSA9811 _DSA9777 _DSA9770 _DSA9759 _DSA9750

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry