Start / Aktualności / Ostatni w tym roku Fotograficzny Wtorek w Częstochowie – 13.10.2015 Jacenty Dędek !
Ostatni w tym roku Fotograficzny Wtorek w Częstochowie – 13.10.2015 Jacenty Dędek !

Ostatni w tym roku Fotograficzny Wtorek w Częstochowie – 13.10.2015 Jacenty Dędek !

Ostatni fotograficzny wtorek (13 października) w tym roku, to spotkanie z częstochowianinem Jacentym Dędkiem. Zaproszony fotograf pokaże nam kilka materiałów, które powstały na zlecenie redakcji oraz te, które zrobił z wewnętrznej potrzeby – gdy zainteresował się konkretnym tematem. Na spotkaniu dowiemy się także o planowanej książce (o współczesnej Polsce, o małych miastach, miasteczkach i wsiach, o swoistym zawieszeniu między starym, a nowym, o polskiej prowincji) nad którą Jacenty pracował pięć ostatnich lat.

Jacenty Dędek – fotograf, dokumentalista. Jego zdjęcia pojawiały się w Dużym Formacie, Tygodniku Powszechnym, Polityce, Przekroju, Newsweeku, Przeglądzie i innych tygodnikach oraz periodykach.
W ciągu ponad dziesięciu lat współpracy z polską edycją magazynu National Geographic opublikował kilkanaście autorskich reportaży.Najchętniej pracuje nad własnymi tematami. Najbardziej interesują go rzeczy zwykłe, dziejące się na marginesie głównych wydarzeń, ale zawsze bardzo blisko człowieka. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego.

www.jacentydedek.pl

Organizatorem spotkań jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy oraz Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu (www.festiwalsztukifotoreportazu.org).

Nasze wieczorne spotkania fotograficzne, odbywają się we wtorki, zamiennie ze spotkaniami filmowymi. Potrwają do otwarcia wystawy 10. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. To właśnie jubileuszowa edycja konkursu jest pretekstem do zorganizowania wtorkowych spotkań.

Wstęp na każde spotkanie jest bezpłatny!

fot. Jacenty Dędek

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry