Start / Aktualności / Nowy album Pana Tomasza Tomaszewskiego !
Nowy album Pana Tomasza Tomaszewskiego !

Nowy album Pana Tomasza Tomaszewskiego !

Pan Tomasz Tomaszewski, wspaniały fotograf, główny konsultant polskiej edycji National Geographic, dobry duch naszej Fundacji, wydał nowy piękny album. Album może nie jest tani, ale fantastyczna jakość druku, ręcznie robiona okładka i ręczna oprawa mają swoją cenę. O samych zdjęciach nie wspominając.
Na ten moment nakład jest wyczerpany, ale otrzymaliśmy od Pana Tomasza informację, że w przyszłym tygodniu pojawią się kolejne egzemplarze, Gorąco polecamy!
Jak zaprosimy Pana Tomasza w przyszłym roku, będzie okazja do zdobycia dedykacji. 🙂

 

„Z radością i satysfakcją informuję, że właśnie ukazał się mój nowy album pod tytułem „To, co trwałe”. Zawiera on ponad 130 fotografii wydanych z ogromną starannością, które dotyczą tematu jakiemu poświęciłem prawie dwa lata pracy, a mianowicie tradycji oraz wierze polskich Górali.Wydawcą jest National Geographic Polska oraz Burda Książki, autorem tekstu towarzyszącemu każdej z prezentowanej fotografii jest Grzegorz Kapla, a autorką projektu graficznego Katarzyna Kubicka. Wyjątkowy poziom reprodukcji zdjęć zapewniła drukarnia Chromapress z Piaseczna. Album o pokaźnych rozmiarach 26x36cm, zabezpiecza dodatkowe etui.Trafia on dzisiaj do wielu księgarni w cenie 249zl, choć najłatwiej dostępny chyba będzie na www.burdaksiazki.pl, oraz w sprzedaży wysyłkowej tel. 22 360 37 77.Mam ogromną nadzieję, że publikacja ta spełni jednocześnie kilka funkcji; niektórym z Państwa przyniesie może wizualną satysfakcję, innym uzmysłowi wartości niesione przez tradycję, jeszcze innym to, że góralszczyzna jest naszym wspólnym dobrem, naszym narodowym dziedzictwem. Jednym z osobistych motywów, które towarzyszyły mi podczas pracy nad tym projektem, była chęć wyrażenia sprzeciwu wobec tezy zawartej w Testamencie Gombrowicza, w którym to napisał, że Polacy są narodem zdanym na podrzędność. Mam nadzieję, że album „To, co trwałe” swoimi zdjęciami oraz tekstem udowadnia, iż ten wielki autor w tym wypadku postawił błędną tezę. Serdecznie Państwu polecam moją najnowszą publikację”.
Tomasz Tomaszewski

 

11924245_10153523941151977_2877400326772570927_n

Skomentuj

Twój email nie będzie opublikowany.Oznaczone pola sa wymagane *

*

Przewiń do góry